ponedeljek, 3. februar 2014

10. projektna naloga: Družabna omrežja v izobraževanju

Pri prvem delu naloge smo morali poiskati šest družabnih omrežij in jih primerjati med seboj.

1. FACEBOOK je družabna spletna stran za uporabnike, starejše od 13 let, ki jo je leta 2004 ustanovil Mark Zuckerberg. Uporabnikom omogoča, da se brezplačno povežejo na eno ali več omrežij in komunicirajo z ostalimi ljudmi iz istega omrežja. Sporočila lahko pošiljajo na zid prijateljev, nalagajo slike, komentirajo, označijo ljudi na fotografiji. Ustvarijo lahko tudi zaprte ali odprte skupine, kar je zelo priročno za šolarje in študente, saj je tako celotna skupina obveščena o dogodkih in ostalih zadevah. (vir)

vir

2. FLICKR je spletno mesto, ki omogoča gostovanje za slike in videoposnetkom. Tako kot Facebook, je namenjen uporabnikom starejšim od 13 let. Shranjevanje slik omogoča z osebami, s katerimi mi to želimo. Slike lahko naložimo preko interneta, mobilnega telefona, elektronske pošte ali namizne aplikacije. Če hočemo na portalu več prostora in polno funkcionalnost je omrežje plačljivo. (vir)

vir


3. EDMODO je družabno omrežje, namenjeno učencem in učiteljem, da lahko sodelujejo med sabo. S pomočjo omrežja, lahko rešujejo različne naloge, kvize, objavljajo različna učna gradiva. Poleg učencev in učiteljev so lahko vključeni tudi starši, ki tukaj prejmejo različna obvestila o otroku, njegovih ocenah in dogodkih v šoli. (vir)

vir


4. TWITTER je družabno omrežje, ki uporabnikom omogoča, da objavijo sporočilo, dolgo do 140 znakov, ki ga imenujejo "tweet". Za razliko od Facebooka in Flickr, Twitter nima starostne omejitve, uporablja pa ga že preko 500 milijonov uporabnikov, ki dnevno objavijo 340 milijonov tweetov. (vir)

vir


5. SKYPE je brezplačno telefonsko omrežje, ki uporabnikom omogoča video pogovor do 5 uporabnikov, prav tako pa lahko med sabo izmenjujejo besedilna sporočila in datoteke. (vir)

vir


6. GOOGLE + je projekt družabnega deljenja, ki združuje Gmail, Android, Chrome ter še nekaj njihovih Googlovih storitev. Glavni koncpet Google + sestavljajo Google circles (omogoča selektivno deljenje informacij s prijatelji ali skupinami prijateljev), Google Sparks (vir novic o temah, ki jih določi sam uporabnik), Google Hangouts (spletno mesto za srečevanje s prijatelji, kjer lahko v živo klepetajo) in navezava z androidom (deljenje svoje lokacije, takojšnje nalaganje fotografij). (vir

vir

Pri drugem delu naloge smo morali pripraviti tri aktivnosti za temo, ki bi jo izpeljali s pomočjo družabnega omrežja.

  1. aktivnost: Učenci so morali izbrati temo, ki jo bomo predstavili pri pouku.
  2. aktivnost: Ogledati so si morali video in potem napisati svoje mnenje o prednostih in slabostih sistemov za učenje
  3. aktivnost: Napisati so morali povzetek vseh predstavljenih sistemov za učenje in mi jih posredovati na e-mail naslov.


Ni komentarjev:

Objavite komentar